Gitar Festivaline Muhteşem Kapanış

366 Gün Müzik

Rodes ve Cardoso senfoni orkestrasıyla büyüledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi 3’üncü Uluslararası Antalya Gitar Festivali, Jorge Cardoso ve İgnacio Rodes’in Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile verdiği muhteşem konserle sona erdi.

AKM Aspendos Salonu’ndaki kapanış konserine Antalyalıların ilgisi yoğun oldu. Konserden önce Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Adem Akyürek tarafından festival direktörü Ahmet Kanneci ile festivale katılan sanatçılara ve sponsorlara plaket verildi.

Akyürek, 50’nci sanat yılını kutlayan dünyaca ünlü gitarist Jorge Cardoso’ya özel bir plaket sundu. Ayrıca, genç yetenekler arasında düzenlenen Gitar Festivali Yarışması’nda birinci olan Dorukhan Ersin’e Arif Türker Gündoğdu yapımı gitar hediye edildi.

UNUTULMAZ KONSER

Sunuculuğunu ünlü oyuncu Toprak Sergen’in yaptığı 3’üncü Uluslararası Antalya Gitar Festivali kapanışında, dünyaca ünlü gitaristler İgnacio Rodes ve Jorge Cardoso, Tolga Taviş yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde unutulmaz bir konser verdi.

İlk sahneye çıkan İgnacio Rodes, Vivaldi ve Miguel Angel Linares’ten eserleri yorumladı. Ardından Jorge Cardoso da ‘San Ignacio Mini’nin Kalıntıları’ adlı eseri seslendirdi. Rodes ve Cardoso, performansları ile izleyicileri büyüledi. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası da alkış yağmuruna tutuldu. Ünlü gitaristler, izleyicilerin yoğun alkışları nedeniyle bis yaptı.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.